Preskočiť na obsah

Bachove kvetové remedie

Systém Bachových kvetových remedií predstavuje 38 druhov kvapiek, výťažkov z kvetov a rastlín. Dr. Edward Bach vychádzal z presvedčenia, že všetky choroby, ktorými človek trpí, majú svoj pôvod v negatívnych stavoch mysle. Bachove kvety pôsobia práve na tieto negatívne stavy tak, že harmonizujú myseľ a vytvárajú pozitívne postoje. 38 Bachových kvetov úplne pokrýva spektrum negatívnych stavov, v ktorých sa človek počas života nachádza.

Každá z remedií má svoj špecifický účinok na rôzne negatívne emočné stavy. Bachove remedie pomáhajú prekonať nepríjemné pocity, emócie, traumy, strach, duševnú bolesť . Hromadením sa negatívnych emócií sa môžu vytvárať fyzické bloky, ktoré po dlhom čase môžu prerásť až do fyzických symptómov.

Bachove remedie pomáhajú prekonať a vyčistiť tieto emočné bloky, ktoré zanášajú myseľ. Náš organizmus sa ľahšie potom vráti do svojej rovnováhy pomáha nám udržať si psychické aj fyzické zdravie. Presne na to slúžia Bachove remedie – na udržanie psychickej aj fyzickej harmónie.

Ak pociťujete strach, smútok, bolesť, osamelosť, hnev, žiarlivosť, málo sebavedomia, obavy, úzkosť, zatrpknutosť, frustráciu, osamelosť, nerozhodnosť, nevyrovnanosť, podráždenosť, problémy v komunikácii, prepracovanosť, rezignáciu, nesústredenosť, pocity menejcennosti a ďalšie podobné pocity, Bachove remedie vám môžu pomôcť dostať sa späť do vlastného stredu.

Bachova kvetová terapia vám pomôže:
• keď prežívate ťažké životné obdobie,
• keď pociťujete stres, nervozitu a podráždenosť,
• pociťujete nevysvetliteľnú únavu,
• necítite sa dobre, ale ste bez konkrétnej lekárskej diagnózy,
• prežívate negatívne emócie, ktoré vás vyčerpávajú,
• chcete dosiahnuť emočnú rovnováhu,
• hľadáte prírodnú doplnkovú liečbu k vašim zdravotným problémom,
• chcete viac spoznať sám seba a porozumieť svojim pocitom.

Keďže Bachove remedie pôsobia na emočnej úrovni, nie je možné sa nimi predávkovať alebo si vytvoriť návyk. Sú úplne bezpečné bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, bez kontraindikácie, preto sa môžu používať súčasne s akoukoľvek inou liečbou. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie aj pre tehotné ženy a deti. Úspešne sa používajú aj pri liečení zvierat a rastlín.

Bachove remedie sa užívajú jednotlivo alebo vám môžem poradiť zostaviť osobnú kombináciu kvetov, ktorá presne zodpovedá vašej momentálnej emocionálnej situácii.