Preskočiť na obsah

STRACH – kompozitum

  Unikátny mix Bachových kvetových remedií je určený pri pocitoch strachu, úzkosti a vnútorného nepokoja. Podporuje dôveru v život, kľud, uvoľnenie, a prekonanie strachu. Dodáva odvahu a navodzuje pocit bezpečia a istoty.

  Zloženie: Smrekovec opadavý, Topoľ osikový, Slivka čerešňoplodá, Pagaštan pleťový, Devätorník peniažtekový, Čarodejka škvrnitá, Horčica roľná. Obsahuje alkohol: Brandy (konzervant)

  Použitie: 4 kvapky/ 4x denne priamo do úst, alebo do pohára s vodou a popíjajte.

  LARCH (Smrekovec opadavý) č.19
  Larch je vhodný pre ľudí, ktorým v živote dominuje nízka sebaúcta. Považujú za neschopných a cítia sa neprimeraní. Nevidia svoje vlastné silné stránky. Tí, ktorí nedôverujú sebe a svojim schopnostiam, nemôžu využiť celý svoj potenciál – a to zase potvrdzuje negatívne vnímanie seba samého. Porovnáva svoje vlastné schopnosti s vynikajúcimi a zdanlivo pôsobivými úspechmi ostatných ľudí naokolo. Porovnanie s ostatnými posilňuje neúctu k sebe samým. Larch umožňuje osobnosti pochopiť a preukázať svoje silné stránky. Dôvera v schopnosti jedného človeka rastie a dotknutá osoba sa odváži čeliť novým výzvam.

  ASPEN (Topoľ osikový) č.2
  Aspen je určený na strach a úzkosť, ktoré nemožno naviazať na nejaký objekt, či pripísať k nejakej príčine.  Bezdôvodný pocit strachu, ktorý neviete vysvetliť a napriek tomu cítite akúsi úzkosť. Pocit neurčitého strachu, môže mať rôzny stupeň intenzity, od akýchsi neurčitých obáv až po stavy paniky. Medzi fyzické prejavy takéhoto neurčitého strachu patria náhle návaly potu, triaška, husia koža, nočné mory, nespavosť. Nepomenovateľné pocity ohrozenia a obáv – v tomto prípade Aspen je tou pravou esenciou pre vás. Dodá vám pocit sebadôvery, ktorá takýto strach oslabí.

  CHERRY PLUM (Slivka čerešňoplodá) č.6
  Cherry Plum účinne pomáha na stavy psychického a fyzického vyčerpania, strach zo straty sebakontroly, strach zo straty kontroly nad svojim úsudkom a správaním, po dlhotrvajúcom stave úzkosti, depresie alebo prílišnej psychickej záťaži. U detí sa tieto strachy vynútenej sebakontroly prejavujú pomočovaním, kde Cherry Plum je skvelou remediou na uvoľnenie nahromadeného strachu.

  RED CHESTNUT (Pagaštan pleťový) č.25
  Red Chestnut je skvelým pomocníkom pre tých, ktorí majú strach o druhých, pociťujú mimoriadne silné prepojenie s blízkou osobou, čo môže viesť k obojstrannej záťaži, nakoľko môžu veľmi trpieť strachom, že sa ľuďom, na ktorých im záleží, stane niečo zlé. Je to strach presahujúci mieru harmonického prepojenia. Je s tým spojená aj prehnaná starostlivosť, vlastnícke nároky na druhých a sebeckosť.

  ROCK ROSE (Devätorník peniažtekový) č.26
  Rock Rose je vhodná na prekonanie pocitov náhleho strachu, hrôzy a zdesenia nielen po katastrofických situáciách, ale aj bez vonkajšej príčiny. Môže byť spojená so strachom z vážnej operácie, hospitalizácie, spomienkami či ťažkými snami. Telesnými prejavmi takéhoto strachu môže byť potenie, triaška, zablokovanie myslenia, či paralýza. U detí je Rock Rose nápomocná, keď mávajú nočné mory.

  MIMULUS (Čarodejka škvrnitá) č.20
  Mimulus priaznivo pôsobí pri strachoch zo známych vecí, situácií, činností, chorôb, chudoby, tmy, cestovania, zranenia, výšky, samoty či nešťastia. Je to vhodná remedia aj pre ľudí, ktorí sú plachí, necítia sa dobre v spoločnosti ľudí, ktorých nepoznajú, neradi vzbudzujú pozornosť a sú neistí. Ticho a tajne nesú svoju hrôzu vo vnútri a nie sú schopní o tom s ostatnými voľne hovoriť.

  Mustard (Horčica roľná) č.21
  Depresívne nálady, ktoré prichádzajú bez príčiny,  zatemňujú myseľ ako tmavé mračná … V tomto stave cíti človek  hlboký smútok a beznádej, no príčinu nevie. Melanchólia a bezútešnosť definujú každodenný život. Telo je unavené a ťažké, dotknutá osoba sa cíti apatická a unavená. Trvanie tohto stavu sa môže líšiť, ale je vždy dočasné, Rovnako ako nedokáže zistiť dôvod svojej melanchólie, nevidí ani východisko z emočnej bolesti, ktorú trpí. O svojom rozpoložení väčšinou mlčí. Horčica pomáha rozjasniť oblohu ako slnko, radosťou roztvára clonu tmavých mračien smútku. Myseľ sa stáva stabilnejšou, optimistickejšou a dokonca aj veselou.